Градоначалникот на Бутел Смилевски и убиениот Идризи биле комшии и другари: Го сакав, не сум видел лошо од него


Од детство, од четири години, па се до вчера, бевме заедно. Јас го знам многу поразлично. Мене ми бил другар цел живот, помал е, сум го сакал, сум го дружел, ...
| | веќе видена | слични

Почина 24 годишниот Ергин Исени кој беше во критична состојба по крвавиот напад кој се случи во Бутел. Тој и неговиот роднина Камер Идризи пред една недела ...
| | веќе видена | слични

Канал 5 известува дека почина момчето кое беше рането во пукањето во Бутел пред неколку дена и претходно беше во критична состојба. Тие го пишуваат следното: ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

24-годишниот Ергин Исени, кој беше тешко повреден во инцидентот на 12 мај во Бутел, Скопје, почина по една недела откако беше застрелан. Вооружениот судир се ...
| | веќе видена | слични

Инаку,претходно  во престрелката во Бутел беше убиен Камер Идризи, кон кого, според МВР, од повеќе лица со калашникови биле испукани над  80 куршуми. Заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема две ...
сите 583 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 259 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 254 | | | веќе видена

Откако во текот на вчерашниот ден беа регистрирани три нови случаи на заразени со корона вирусот, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата ...
сите 322 | | | веќе видена

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 276 | | | веќе видена

Мејсон Маунт и Бен Чилвел добија наредба да одат во самоизолација откако имаа контакт со заразениот шкотски репрезентативец Били Гилмор, во помалку бизарна ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на Бутел Смилевски и убиениот Идризи биле комшии и другари: Го сакав, не сум видел лошо од него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: