Германија ги признава само западните вакцини

2 копии

Сè уште не сме создале услови за лето опуштено како минатата година, изјави денеска на прес-конференција портпаролот на германската влада Штефен Зајберт. Тој ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Шефот на германскиот независен советодавен панел за вакцинација, вирусологот Томас Мертенс, вели дека постои голема веројатност сите следната година да мора да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот човек на германскиот советодавен комитет за вакцинација (Стико) од институтот Роберт Кох во Берлин, вирусологот Томас Мертенс, изјави дека веројатно ...
| | веќе видена | слични

Германскиот вирусолог, Томас Мертенс, кој е шеф на советодавниот Комитет за вакцинација (Стико) од институтот Роберт Кох во Берлин посочува дека поради ...
| | веќе видена | слични

Германскиот експерт Томас Мертенс изјави дека следната година на сите најверојатно ќе им треба нова рунда вакцинација против коронавирусот. Мертенс, директор ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германскиот вируолог Хендрик Штрек очекува дека ситуацијата со коронавирусот сигурно ќе се влоши наесен и дека е можен четврти бран. Штрек предупредува дека и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија од утре ќе се врати на германскиот список на земји со висок ризик, и покрај малата инциденца на Ковид-19, јави ДПА. Причината за одлуката е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 623 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија денеска ќе ја разгледаат можноста за самит со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на новата стратегија за односи со ...
сите 270 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 403 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 894 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека в недела на скопскиот аеродром ќе пристигнат 500.000 кинески вакцини од производителот Синовак, кој веднаш ...
сите 424 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ги признава само западните вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: