(Видео) Кузеска: Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор


Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
| | веќе видена | слични

Ковид кризата практично поминува, секако, во надеж дека состојбата нема дополнително да ја искомплицира некој нов бран или сој на коронавирусот, но Владата се ...
| | веќе видена | слични

Има системска слабост при распределбата на предметите во судовите преку АКМИС системот поради што е можно нивно доцнење, утврдиле државните ревизори во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ревизорите препорачуваат Врховниот суд да ја осигура зградата во која е сместен, бидејќи во неа е сместен АКМИС системот кој го користат сите судови. Врховниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 12 милиони евра се потрошени за возобновувањето на Свети Климентовиот универзитет на Плаошник, во Охрид, а за реконструкцијата на Античкиот театар ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија во извештајот за работењето на Врховниот суд во 2019 година утврдил повеќе состојби кои, како што е нагласено, имаат влијание на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 370 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 492 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Кузеска: Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: