Приливите од печалбарите намалени поради пандемијата

2 копии

Финансиската стабилност е заеднички приоритет, но и обврска на финансиските регулатори. Во изминатиот период се потврди дека унапредената соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во рамките на научната конференција на тема „Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од ковид-19 и перспективи ...
| | веќе видена | слични

Најлесно е да се зголемат даноците, потешко е да се бориш против сивата економија, вели Зоран Јовановски, Главен советник на Управниот одбор на Стопанска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Академиците ги испорачаа решенијата до Владата за одржлива финансиска стабилност во постковид периодот, тема што беше дел од научната ...
| | веќе видена | слични

Даноците на доход и имот да се зголемат, а непродуктивните трошоци да се скратат. Со ваква препорака денеска излегоа академиците од МАНУ со цел да се избегне ...
| | веќе видена | слични

Академиците со порака до власта – скратете ги сите непродуктивни трошоци, воздржете се од купување мебел и автомобили. За побрзо закрепнување на македонската ...
| | веќе видена | слични

Владата да го стегне ременот и да намали со трошење за автомобили, мебел и се она што не е продуктивно. Академик Таки Фити, покрај намалување на расходите, на ...
| | веќе видена | слични

Заздравувањето на економијата е започнато и целосно ќе се случи дури следната година. Целта е забрзување на економскиот раст од 2,5 отсто, колку што во просек ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата силно ги погоди сите економии во светот и наметна потреба од голем фискален стимул, што доведе до проширување на буџетските дефицити и раст на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приливите од печалбарите намалени поради пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: