Xiaomi веќе не е на црната листа од американската влада


3 копии

Целокупната американска елита и политички институции се согласуваат дека Израел заслужува поддршка од основањето во 1948 година. Низ историјата на поврзаноста ...
| | веќе видена | слични

Берни Сандерс денеска до Сенатот на САД достави резолуција за блокирање на продажбата на оружје во вредност од 735 милиони долари на Израел, како одговор на ...
| | веќе видена | слични

„Во момент кога бомбите направени од САД ја уништуваат Газа и убиваат жени и деца, не можеме едноставно да дозволиме да помине уште една огромна продажба на ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон не го смени однесувањето во врска со Сирија под новата администрација на претседателот Џо Бајден, посочи сирискиот амбасадор во Русија, Ријад Хадад, ...
| | веќе видена | слични

За себе вели дека е најкул претседател на светот, а групите за човекови права предупредуваат дека земјата ја претвора во диктатура. Кога младиот претседател на ...
| | веќе видена | слични

Тој се опишува себеси како „најкул“ претседател на светот, луѓето го обожаваат, а групите за човекови права велат дека тој го претвора Салвадор во диктатура. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД и Европската унија започнуваат преговори за укинување на царините за челик, што официјалниот Вашингтон ги воведе за време на претседателскиот мандат на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на САД ќе го отстрани кинескиот „Шаоми“ од црната листа на владата, покажуваат судски документи, со што се отвора патот за идни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 556 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 391 | | | веќе видена

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен денеска колабираше на теренот за време на мечот против Финска, на Европското првенство, а веднаш на теренот дотрча неговата ...
сите 142 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Xiaomi веќе не е на црната листа од американската влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: