Не се знае кога ќе стасаат останатите 194.000 вакцини „Спутник“ од директниот договор со Русија

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција пред СЦ „Борис Трајковски“ истакна дека наскоро во земјава ќе пристигнат нови количини на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот Венко Филипче, најави дека наскоро во земјата ќе пристигнат нови количини на вакцини. -Тече вакцинацијата на хронично болните лица. 500 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатиов период власта во Македонија започна да говори дека граѓаните полека но сигурно веќе стекнуваат колективен имунитет со помош на мерките и ...
| | веќе видена | слични

Додека Венко Филипче изјавува дека граѓаните под 40 години ќе почекаат за вакцинација, тројца од министрите кои се вакцинираа денеска се уште немаат наполнето ...
| | веќе видена | слични

Додека премиерот Зоран Заев најавува дека граѓаните под 40 години ќе почекаат за вакцинација, тројца од министрите кои се вакцинираа денеска се уште немаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 707 | | | веќе видена

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 478 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 701 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се знае кога ќе стасаат останатите 194.000 вакцини „Спутник“ од директниот договор со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: