Кинески универзитет во Унгарија, Орбан се поблиску до Пекинг

Контроверзен проект за кинески универзитет ја обнови загриженоста за зголеменото влијание на Пекинг во Унгарија и ги врати во центарот на вниманието тесните ...
| | веќе видена | слични

Народната банка и Комисијата за хартии од вредност во иднина ќе разменуваат повеќе информации за да се одржи финансиската стабилност. Ова го предвидува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Финансиската стабилност е заеднички приоритет, но и обврска на финансиските регулатори. Во изминатиот период се потврди дека унапредената соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Неодамна Агенцијата за електронски комуникации го објави Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во рамките на научната конференција на тема „Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од ковид-19 и перспективи ...
| | веќе видена | слични

Најлесно е да се зголемат даноците, потешко е да се бориш против сивата економија, вели Зоран Јовановски, Главен советник на Управниот одбор на Стопанска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Академиците ги испорачаа решенијата до Владата за одржлива финансиска стабилност во постковид периодот, тема што беше дел од научната ...
| | веќе видена | слични

Даноците на доход и имот да се зголемат, а непродуктивните трошоци да се скратат. Со ваква препорака денеска излегоа академиците од МАНУ со цел да се избегне ...
| | веќе видена | слични

Академиците со порака до власта – скратете ги сите непродуктивни трошоци, воздржете се од купување мебел и автомобили. За побрзо закрепнување на македонската ...
| | веќе видена | слични

Владата да го стегне ременот и да намали со трошење за автомобили, мебел и се она што не е продуктивно. Академик Таки Фити, покрај намалување на расходите, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 611 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески универзитет во Унгарија, Орбан се поблиску до Пекинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: