Нови ракетни напади во Појасот Газа


Армијата за одбрана на Израел во текот на 11-дневните борби ликвидирала 225 борци на радикалните палестински групации Хамас и Исламски џихад во Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Египетската државна телевизија вечерва објави дека Израел и Хамас се согласиле на примирје кое ќе започне во првите часови од петок. Засега нема официјална ...
| | веќе видена | слични

Тековните напори на арапските земји предводени од Египет за прекин на огнот во конфликтот помеѓу Израел и Хамас ќе дадат резулат оваа недела. Веста дојде од ...
| | веќе видена | слични

Во судирите меѓу Хамас и Израел од 10-ти мај смртно настрадале најмалку 240 луѓе, во главно Палестинци. Израелскиот безбедносен кабинет вечерва ќе се состане ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш денеска изјави дека е неприфатливо што се уште трае конфликтот помеѓу израелските сили и милитантните ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека „борбите мора веднаш да престанат". – Длабоко сум шокиран од континуираното воздушно и артилериско бомбардирање од страна на израелските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 532 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 313 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови ракетни напади во Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: