Мешањето Ковид вакцини ја зголемува појавата на благи несакани ефекти, вели истражувањето на Оксфорд

Мешањето различни вакцини против ковид-19 поверојатно може да предизвика благи и умерени несакани ефекти кај возрасните, покажа ново истражување. Треска, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонската влада денеска одобри две вакцини против Ковид-19, американската „Модерна“ и британско-шведската „Астразенека“, што може да ја забрза кампањата за ...
| | веќе видена | слични

Грчките власти објавија дека од денеска повторно е активна платформата за закажување преку интернет вакцинација на граѓани на возраст од 40 до 44 години. Како ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

„ Мора да се вакцинирате за да освоите“, објави гувернерот на државата Њујорк, Ендру Куомо, најавувајќи лотарија од 5 милиони долари како поттик за њујоркчани ...
| | веќе видена | слични

Мора да се боцнете за да освоите, објави во четвртокот гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, промовирајќи ја лотаријата во износ од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Белгиската агенција за лекови информираше дека се регистрирани два смртни случаи во земјата по вакцинација со Астра Зенека, смртта најверојатно се должи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две дози на вакцината Оксфорд/Астра Зенека против коронавирус се ефикасни во 85 до 90 проценти во спречување симптоматско заболување, објави денеска Англискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мешањето Ковид вакцини ја зголемува појавата на благи несакани ефекти, вели истражувањето на Оксфорд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: