Поднесено обвинение против Груевски, Камчев и Мијалков за плацевите на Водно, се предлага конфискување на земјиштето и два стана на Бихаќка

Против експремиерот Никола Груевски, бизнисменот Јордан Камчев и поранешниот началник на УБК Сашо Мијалков денеска Обвинителството за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителка на Охрид и поранешен началник на крим-полицијата во СВР Охрид, денеска беа сослушани како сведоци во случајот „Титаник”. Сведокот Мирјана Трајкова ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Мирјана Трајкова изјави дека локалните избори во 2013 биле критични и дека во пресрет на нивното одржување се апселе активисти на СДСМ. Трајкова, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рената Стефанова, ќерката на обвинителката Лиле Стефанова од Јавното обвинителство за организиран криминал, пред повеќе од пет години како тогаш 21-годишна ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Зоран Буревесник Божиновски на Фејсбук изнесе жестоки обвинувања на сметка на јавната обвинителка Лиле Стефанова, за кои алармираше и Државната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членот на Судскиот совет, Зоран Теофиловски, обвинет за кривично дело „злоупотреба на службена должност и овластување”, во случајот за Тениско спортско ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение против Груевски, Камчев и Мијалков за плацевите на Водно, се предлага конфискување на земјиштето и два стана на Бихаќка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: