Хамас испука 130 проектили кон израелска територија, сирени за тревога се огласија во Тел Авив


Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Високо позицонираниот претставник на Хамас, Муса Абу Марзук, денеска изјави дека за неколку дена може да дојде до прекин на огнот меѓу Израел и палестинските ...
| | веќе видена | слични

Нема знаци за ставањето крај на израелско-палестинскиот судiри. И денеска, 11 ден по ред продолжија воздушните напади на појасот Газа, а возвратно, сирените ...
| | веќе видена | слични

Висок функционер во палестински Хамас најави прекин на огнот во следните неколку дена, но утринава Израелците и Палестинците продолжија со нападите. Од Хамас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на ноќта беа испукани околу 80 ракети од Појасот Газа кон Израел, од кои 10 паднаа во Газа, објави израелската армија. Се наведува дека околу 90 ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението се наведуваат само овие информации, а во Израел се активирани сирените за опасност. Само што е соопштено дека четири ракети се лансирани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 512 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 433 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Северна Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас испука 130 проектили кон израелска територија, сирени за тревога се огласија во Тел Авив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: