Илон Маск потврди дека „Тесла“ повеќе нема да прима биткоини поради употребата на фосилни горива

„Тесла“ ја суспендира употребата на биткоини за клиентите за купување на нивните возила, објави вчера Елон Маск, изразувајќи загриженост за употребата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производителот на електрични автомобили Tесла го почнува производството на Model S Plaid на 3 јуни. Како што објави шефот на компанијата, Илон Маск, на својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србин останал без 44.000 долари само за еден ден, а тој е само еден од многуте кои ја платија цената за пропаѓањето на крипто-пазарот, пишува „ Телеграф Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации, моменталната вредност на биткоинот е 31 400 американски долари. По најновите турбуленции на пазарот на криптовалути, се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 272 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Дали тоа што во моментов ДДВ-то за домаќинствата за цената на електричната енергија се намали на 5% и тоа за период до 30 јуни 2022 година, е само злажување на ...
сите 62 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илон Маск потврди дека „Тесла“ повеќе нема да прима биткоини поради употребата на фосилни горива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: