Управниците на затворите треба да се професионалци, а не луѓе поврзани со партијата што е на власт

Материјалните услови во затворите се големи проблеми но може да се подобрат со инвестиции. Најголемиот проблем што со години тешко се решава е немањето ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Д-р Ана ЛАЗАРОВА Образовниот процес е најзначајниот интегрален дел во развојот на поединецот преку кој тој се формира како комплетна личност на која ...
| | веќе видена | слични

Затворските чувари се однесуваат како да се уличари, катастрофално. Цело време сме малтретирани психички, но има и случаи кога физички не напаѓаат, а немаме ...
| | веќе видена | слични

Во период кога спласнува оптимизмот за можно решение на задачата „заедничка историја“ зададена на мешовитата експертска комисија, Петар Тодоров, член на ...
| | веќе видена | слични

Уметницата Елена Чемерска е во очекување на термин кога ќе замине на уметничка резиденција во Њујорк, можност која ја доби со делото „Со овие одломки ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според регистарот на напади кон новинари на Здружението на новинарите на Македонија, во 2020 година се нотирани вкупно 14 посериозни закани по безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10 часа беснее кај Пехчево.Според ...
сите 97 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управниците на затворите треба да се професионалци, а не луѓе поврзани со партијата што е на власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: