Д-р Пановски: Како ќе ја искористиме донацијата „Астра зенека“, а да не ги навредиме Унгарците?

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто вчера ја предаде донацијата од 6.000 дози од вакцината на „Астра-Зенека“ вакцина наменети ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тешко е сега да се каже каква ќе биде политиката на земјите-членки на Европската Унија или на секоја од земјите поединечно во рамки на ЕУ, надвор од Унијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска Германската амбасада донираше 72.000 брзи антигенски тестови за државата. Од започнувањето на пандемијата Германија преку амбасадата неколкупати е ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот зелен пасош на граѓаните ќе им биде достапен веќе од следната недела, објави попладнево министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Донација од 72.000 брзи антигенски ковид тестови во вредност од 298 илјади евра, наменети за јавните здравствени установи и ковид центри во земјава, денеска му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонците вакцинирани на меѓуграничнот премин со Бугарија кај Делчево потврда за примена вакцина и код за патување во кој ќе бидат внесени вакцините треба да ...
| | веќе видена | слични

Од следната недела, матичните лекари ќе издаваат електронски QR код, или „Грин-пас“ за патување за секој поединец кој сака да помине граница, истакна ...
| | веќе видена | слични

За македонските граѓани што се вакцинирале во некоја од соседните земји, министерот за здравство Венко Филипче денес изјави дека ќе треба да извадат потврда ...
| | веќе видена | слични

Германија од почетокот на пандемијата го поддржа здравствениот сектор на Северна Македонија со околу 1.450.000 евра, кажа денеска германската амбасадорка во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 402 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 508 | | | веќе видена

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. ЕВРО 2020 ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 343 | | | веќе видена

Сите сме мошне посветени кон заедничко изнаоѓање решенија што ќе доведат до отворање на пристапните преговори на Северна Македонија што е можно побрзо, изјави ...
сите 419 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: Како ќе ја искористиме донацијата „Астра зенека“, а да не ги навредиме Унгарците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: