Ангелов и Бафтијари солисти во „Музичко патување“ на Филхармонија

По благото попуштање на мерките за преценција и заштита од Ковид-19, Филхармонија ја продолжува серијата на концерти од годинешната програма. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Рускиот пијанист Андреј Гугнин, кој ќе настапи како солист, е исклучителен уметник и виртуозен изведувач, кој поседува разновидна и префинета техника што ѝ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Габриел Бјанко, француски класичен гитарист Признаен како еден од најдобрите денешни класични гитаристи, Габриел Бјанко од Франција ги има освоено првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овој четврток во 20 часот, со концертот насловен „Данте“, Филхармонија ја заокружува оваа концертна сезона. На последниот концерт во официјалниот дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дуо Дениција“ гости на фестивалот „Тремоло“ Анастасија Милеска (р. 1996 година) и Александар Андријевски (р. 1995 година) веќе две години активно настапуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов и Бафтијари солисти во „Музичко патување“ на Филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: