Ќе се укинува ли повторно евтината тарифа на струјата?


2 копии
5 копии
2 копии

Во интервјуто за Утрински брифинг, премиерот Заев нагласи дека граѓаните треба да знаат дека сите инвестиции кои државата ќе ги прави во фотоволтаици, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Целиот свет е посветен на темата инвестирање во обновливите извори, енергетската ефикасност, заштеда на енергијата, енергетиката и дигитализацијата генерално и ...
| | веќе видена | слични

Ако сакаме зелена енергија, ќе се покачува и цената на струјата, изјави премиерот Зоран Заев во денешното гостување во „Утрински брифинг“. – Сакаме зелена ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува повторно зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата, поради како што вели слабото ...
| | веќе видена | слични

За време на 11 годишното расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ го опустоши енергетскиот сектор. Додека Христијан Мицкоски како советник за енергетика на Никола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што беше и претходно најавено, фудбалерите на обата тима ја прекинаа играта во предвидениот тајминг и му упатија поддршка на Ериксен кој за среќа е во ...
сите 475 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.529 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Куманово и Прилеп – по 2, Гостивар, Крива Паланка, ...
сите 562 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и ...
сите 582 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се укинува ли повторно евтината тарифа на струјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: