Мицкоски: Го информирав Туск за корупцијата и криминалот во земјата


„Разговаравме за актуелните случувања во земјава, го информирав за високиот степен на криминал и инволвираноста на високите претставници на владата во криминал ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со официјалниот претставник на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Даниел Браун. Како ...
| | веќе видена | слични

Денеска остварив средба со Даниел Браун - официјален претставник на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Конрад Аденауер имаат ...
| | веќе видена | слични

Политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението биле теми за кои денеска разговарале претседателот на ДУИ Али Ахмети и ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници разговараа за политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението. Ахмети и британската амбасадорка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски, денеска остварија средба со амбасадорката на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и владината делегација која ја предводеше, вчера, по средбата со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, имале состанок и со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Го информирав Туск за корупцијата и криминалот во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: