Мицкоски: Го информирав Туск за корупцијата и криминалот во земјата


„Разговаравме за актуелните случувања во земјава, го информирав за високиот степен на криминал и инволвираноста на високите претставници на владата во криминал ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска остварив средба со Даниел Браун - официјален претставник на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Конрад Аденауер имаат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со официјалниот претставник на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Даниел Браун. Како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението биле теми за кои денеска разговарале претседателот на ДУИ Али Ахмети и ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници разговараа за политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението. Ахмети и британската амбасадорка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски, денеска остварија средба со амбасадорката на Обединетото ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев и владината делегација која ја предводеше, вчера, по средбата со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, имале состанок и со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Го информирав Туск за корупцијата и криминалот во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: