Педро Санчез до македонските граѓани: Можете да сметате на нашата поддршка за влез во ЕУ


Сите граѓани на Република Северна Македонија, треба да знаат дека Шпанија е цврсто посветена на влезот на нивната земја во Европската Унија. Ние го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарските медиуми известуваат за утрешната посета на Софија на португалскиот министер за надворешни работи Аугусто Сантош Силва и еврокомесарот за проширување ...
| | веќе видена | слични

Европска комисија и португалското претседателство ги зајакнуваат активностите за деблокада на преговорите со Македонија. Еврокомесарот Вархеји и шефот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија ги заврши своите домашни обврски и дека сега е на ред Европската Унија да ги вреднува постигнувањата на земјава, констатираа денеска премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот мабасадор во Македонија, Андреа Силвестри, на средба со премиерот Зоран Заев, изразил силна поддршка од Италија за европерспективите на нашата ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто Сантош Силва, земјата претседавач со Советот на Европска Унија, и еврoкомесарот за проширување Оливер Вархеји, ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји и португалскиот министер за надворешни работи, Аугусто Сантош Силва утре доаѓаат во Софија и Скопје, потврди и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 711 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Педро Санчез до македонските граѓани: Можете да сметате на нашата поддршка за влез во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: