Досега во Македонија 139.266 луѓе се избориле со коронавирусот

9 копии

Модуларната болница кај Инфективна е празна. Веќе неколку дена нема хоспитализирани пациенти поради компликации од корона вирусот. Овие објекти поставени во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заклучно со денешната статистика, вкупниот број на активни случаи на ковид-19 во Македонија е 3.040 лица. Најголемиот дел од нив се уште се сконцентрирани во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 296 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега во Македонија 139.266 луѓе се избориле со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: