Србија, Косово и Грција очекуваат да продолжат инвестициите преку американската агенција формирана за време на Трамп


Балканските дипломати велат дека целиот регион е едногласен во поддршката на работата на оваа корпорација, и нејзината улога со конкретни проекти во регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка е една од институциите што придонесуваат за сигурен и квалитетен статистички систем, којшто е предуслов за водење релевантни политики, порача ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унапредувањето на соработката помеѓу Владата и развојните агенции на Германија и Франција во насока на реализација на проекти за енергетска ефикасност, беше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес оствари средба со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целта на првата средба помеѓу гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и постојаната координаторка на Обединетите нации, Росана Дуџак беше да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред четири години, фотографија од младенче на балканскиот рис од Македонија предизвика голем интерес во меѓународните медиуми, нешто што не беше видено повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Погледнете ја „Приказна за мечкиното грозје и луѓето“ и дознајте за лековитото злато на нашата земja. Седумнаесет минутното видео прикажува редок вид растение ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски, попладнево преку социјалните мрежи упати порака со која алармира за сериозноста на силниот пожар кој се ...
сите 440 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорката на ковид болницата во Батајница, Србија, Татјана Аџиќ Вукичевиќ, изјави дека новите бројки на корона се загрижувачки и дека бројот на пациенти во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија, Косово и Грција очекуваат да продолжат инвестициите преку американската агенција формирана за време на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: