Митева: ВМРО-ДПМНЕ за осудените од 27-ми април бара правда, процес и изведување нови докази


Она што многу е важно, да потенцирам дека навистина станува збор за чувствителна тема во општеството и никој не останува рамнодушен на настаните од 27-ми април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ во моментов анкетираат и мерен рејтинг на кандидати за градоначалници на ниво на држава, а претседателот на партијата, Христијан Мицковски порача ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета во Штип во рамките на партиските активности за средби со граѓани, бизнис заедница и разни ...
| | веќе видена | слични

Заев не може сам да се договори со своите коалициони партнери по прашањето за една изборна единица, а камо ли со опозицијата, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета во градот Штип одговарајќи на новинарско прашање во врска со истражувањето на ИРЛ кое ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме во Штип, имавме можност да видиме еден семеен бизнис, еден производен погон кој што навистина успешно работи. И таквите семејни бизнис приказни ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во Штип при што одговараше и на прашања на медиуми. Едно од прашањата на медиумите беше и ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ има прецизен став во врска со тоа прашање, станува збор за луѓе што се неправедно осудени и квалификувани како терористи, тоа е срам за судскиот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува неговата партија да победи на локалните избори секаде во Македонија. – Очекувам ВМРО-ДПМНЕ на следните локални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 264 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: ВМРО-ДПМНЕ за осудените од 27-ми април бара правда, процес и изведување нови докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: