Шпанија сака Македонија и Албанија заедно и што побргу да ги почнат преговорите со ЕУ


Шпанија е силен поддржувач на Македонија и се залага за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ и со тоа старт на преговорите за членство, истакна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија ги заврши своите домашни обврски и дека сега е на ред Европската Унија да ги вреднува постигнувањата на земјава, констатираа денеска премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот мабасадор во Македонија, Андреа Силвестри, на средба со премиерот Зоран Заев, изразил силна поддршка од Италија за европерспективите на нашата ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто Сантош Силва, земјата претседавач со Советот на Европска Унија, и еврoкомесарот за проширување Оливер Вархеји, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји и португалскиот министер за надворешни работи, Аугусто Сантош Силва утре доаѓаат во Софија и Скопје, потврди и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со амбасадорот на Република Полска, Н.Е. Војциех Тицињски и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 398 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 80 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија сака Македонија и Албанија заедно и што побргу да ги почнат преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: