ГО ИМА ВО 44 ЗЕМЈИ: Индискиот сој стигна и во Словенија

4 копии

Вакцините што во моментов се достапни и одобрени засега се ефикасни против „сите варијанти на вирусот”, соопшти денеска Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Добра вест во оваа пандемија е дека сите одобрени вакцини, со кои се извршува имунизацијата, дејствуваат против различни варијанти и мутации на вирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Британскиот епидемиолог Нил Фергусон денес изјави дека можноста за пренесување на индискиот корона мутација на вирусот Б.1.617.2 може да биде малку послаба ...
| | веќе видена | слични

Со речеси 128.000 починати, во Велика Британија состојбата значително се подобри по долгите и строги зимски карантини и масовната кампања за вакцинирање. За да ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија е се посигурна дека вакцините се ефикасни против варијантата на коронавирусот што за првпат беше идентификувана во Индија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Способноста да се пренесе индиската варијанта на коронавирус Б.1.617.2 може да биде помала отколку што се сметаше досега, рече Нил Фергусон од Империјал колеџ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГО ИМА ВО 44 ЗЕМЈИ: Индискиот сој стигна и во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: