(ВИДЕО) БЛИСКИОТ ИСТОК „ГОРИ“: Меѓу загинатите има и деца, а Палестинците и Израелците се движат кон војна


Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
| | веќе видена | слични

Во судирите меѓу Хамас и Израел од 10-ти мај смртно настрадале најмалку 240 луѓе, во главно Палестинци. Израелскиот безбедносен кабинет вечерва ќе се состане ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш денеска изјави дека е неприфатливо што се уште трае конфликтот помеѓу израелските сили и милитантните ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека „борбите мора веднаш да престанат". – Длабоко сум шокиран од континуираното воздушно и артилериско бомбардирање од страна на израелските ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Израелската армија денеска соопшти дека го „неутрализирала“ широкиот систем од подземни тунели, ископан од милитантите на Хамас во Појасот Газа, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Израелската армија соопшти дека го неутрализирала големиот систем на тунели ископани од милитантите на Хамас во Појасот Газа. Израелските одбранбени сили (ИД) ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) соопштија дека нивните борбени авиони уништиле повеќе од 90 километри тунели што го сочинуваат подземниот систем познат како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 511 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 395 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 433 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 142 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) БЛИСКИОТ ИСТОК „ГОРИ“: Меѓу загинатите има и деца, а Палестинците и Израелците се движат кон војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: