Местото ви е во ЕУ и ние ќе направиме сѐ за тоа да се случи, ни порача унгарскиот министер Сијарто


„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
| | веќе видена | слични

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Во еднодневна посета прво на Софија па на Скопје утре во дипломатска мисија ќе допатуваат шефот на португалската дипломатија Аугусто Сантош Силва и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија и еврoкомесарот за проширување Вархеји, утре во посета на Скопје и Софија Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, оствари телефонски разговор со премиерот на Република Грција, Киријакос Мицотакис, соопшти прес-службата на Радев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалското претседателство во моментов работи на конкретен предлог, односно на една рамка со која би требало да дојде до согласност и нивната цел е до јуни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, заедно со еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархељ, утре ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Лидерите од Западен Балкан, по свечената вечера во Брисел, излегоа со песимистички видувања за брзото интегрирање на земјите од регионот во Европската Унија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ на седницата на Извршниот комитет одржана викендов во Битола донесе одлука и денеска да продолжат протестите со блокада на улиците се додека не биде ...
сите 415 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 267 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Местото ви е во ЕУ и ние ќе направиме сѐ за тоа да се случи, ни порача унгарскиот министер Сијарто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: