Местото ви е во ЕУ и ние ќе направиме сѐ за тоа да се случи, ни порача унгарскиот министер Сијарто


„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
| | веќе видена | слични

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Во еднодневна посета прво на Софија па на Скопје утре во дипломатска мисија ќе допатуваат шефот на португалската дипломатија Аугусто Сантош Силва и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на Португалија и еврoкомесарот за проширување Вархеји, утре во посета на Скопје и Софија Шефот на дипломатијата на Португалија Аугусто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, оствари телефонски разговор со премиерот на Република Грција, Киријакос Мицотакис, соопшти прес-службата на Радев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалското претседателство во моментов работи на конкретен предлог, односно на една рамка со која би требало да дојде до согласност и нивната цел е до јуни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, заедно со еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархељ, утре ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Лидерите од Западен Балкан, по свечената вечера во Брисел, излегоа со песимистички видувања за брзото интегрирање на земјите од регионот во Европската Унија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Местото ви е во ЕУ и ние ќе направиме сѐ за тоа да се случи, ни порача унгарскиот министер Сијарто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: