Македонскиот војник заразен со Ковид-19 од Африка стигна во Скопје

Рано утрово од Централноафриканската Република пристигна потполковникот, кој е позитивен на Ковид-19, информира на Фејсбук, министерката за одбрана, Радмила ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ситуацијата со пандемијата во Грција се стабилизира, но не е целосно опаднат бројот на новозаразени и смртни случаи, со оглед на тоа дека од Националната ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Варијанта на веќе постоечка мутација, што се појавила во центарот на Атина, претежно кај мигранти, предизвикува загриженост кај грчките епидемиолози, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Грчките медиуми, објавија дека се појави нова мутацијата Β 1.1.318 (Variant E484K), која е слична на нигерискиот сој на Ковид 19. Овој сој тие го нарекуваат ...
| | веќе видена | слични

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доминантен во нашата земја е британскиот сој. Случајот со шоферот од Делчево кој бил заразен со јужноафрикански сој не претставува опасност за доминација на ...
| | веќе видена | слични

Во земјава меѓу заразените со коронавирус доминира британскиот сој, а пациенти со други видови се само спорадични случаи. Тоа ни укажува дека дефинитивно овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 621 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 422 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 261 | | | веќе видена

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 191 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 160 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 209 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот војник заразен со Ковид-19 од Африка стигна во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: