[Инфографик] Вакцинирани над 135.000 граѓани против Ковид 19, на возраст од 18 до 103 години


Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии
3 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека до крајот на месецов во земјата треба да пристигне дополнителна количина на руски вакцини и според него ...
| | веќе видена | слични

Сепак во последните 24 часа, 17 лица ја загубиле битката со вирусот, најмладиот на 47 годишна возраст. Притисокот врз болните е драстично намален, а ако ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното протерување на рускиот дипломат нема најави дека ќе ја политизира и одложи набавката на руската вакцина за заштита од Ковид – 19. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Нема најава за политизација на прашањето за пристигнувањето на руските вакцини против ковид-19 „спутник“ во земјава, откако вчера Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 379 | | | веќе видена

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема две ...
сите 588 | | | веќе видена

Покрај Горан Пандев, денеска од репрезентативниот дрес ќе се простат и Иван Тричковски и Крсте Велкоски. Македонија Денешниот меч против Холандија нема да биде ...
сите 237 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 158 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Инфографик] Вакцинирани над 135.000 граѓани против Ковид 19, на возраст од 18 до 103 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: