И Велес добива пункт за масовна вакцинација, започнува со работа на 25-ти мај


Две седмици велешани за да бидат вакцинирани против Ковид-19 патуваа до Кавадарци. Тие реагираа на ова, по што Владата одлучи и Велес да добие пункт за масовна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните кои го пропуштиле терминот за имунизација поради најразлични причини се интересираат дали може да презакажат и кога повторно ќе стасаат на ред. Во ...
| | веќе видена | слични

Во регионалниот пункт во спортската сала „Перо Наков“ во Куманово до денеска се вакцинирани 13.800 граѓани од општините Куманово, Липково, Старо Нагоричане, ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот период дел од граѓаните поради најразлични субјективни и објективни причини не го запазиле доделениот термин за вакцинација. Некои од нив биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одѕивот на граѓаните за вакцинирање во Регионалниот центар за имунизација во Охрид е добар. Од стартот на вакцинирањето пред две седмици досега во Охрид се ...
| | веќе видена | слични

Синдикалната организација на АД ЕСМ и Синдикатот на РЕК Битола донираа вода за пиење во Вакциналниот пункт во Битола. Вкупно 13.000 шишиња вода се ставени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 430 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 312 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Велес добива пункт за масовна вакцинација, започнува со работа на 25-ти мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: