Бучковски во Договорот за добрососедство го гледа решението за спорот

Нашите позиции се кристално јасни, односно мора да се најде заеднички именител и со тоа да им го отвори патот на идните генерации, а решението е во согласост ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги повика властите во Скопје еднострано да го напуштат Договорот за пријателство и добрососедство со ...
| | веќе видена | слични

Спорот меѓу Софија и Скопје од ден на ден влегува во нови лавиринти. Последното што е ставено во контекст на тој спор, е тврдењето дека надворешно- политичката ...
| | веќе видена | слични

Хрватската амбасадорка во Софија, Јасна Огњановац беше поканета на интервју во бугарското Министерство за надворешни работи, заради изјавата на претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорката на Република Хрватска во Софија, Јасна Огњановац, денеска била повикана на разговор во бугарското МНР по наредба на министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одлучи преку медиумите, а не директно, да апелира до Бугарија да му даде шанса на Скопје да продолжи по својот пат кон Европската унија, ...
| | веќе видена | слични

Светлан Стоев, новиот бугарски шеф на дипломатијата вчера во Министерството за надворешни работи ја повикал хрватската амбасадорка во Софија Јасна Огњановац, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското Министерство за надворешни работи, по налог на привремениот министер Светлан Стоев, денеска ја повика на разговор амбасадорката на Хрватска во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 289 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 625 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски во Договорот за добрососедство го гледа решението за спорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: