Во Германија се укинува карантинот за влез на вакцинираните лица

9 копии

Откако во пролетта 2020 година се најде во епицентарот на пандмеијата и потоа со месеци покажуваше крајна внимателност кон коронавирусот, Њујорк денеска укина ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии
7 копии

Од почетокот на вакцинацијата против коронавирус, пред шест месеци, во светот се дадени нешто повеќе од милијарда и пол дози, од кои скоро 60 проценти во Кина, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот парламент вчера донел одлука денеска за разрешување на министерот за здравство, Максим Степанов, поради неуспехот на кампањата за вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 445 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 281 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 621 | | | веќе видена

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
сите 128 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија се укинува карантинот за влез на вакцинираните лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: