Од денеска почнува исплата на 30+30 евра државна помош во Србија

9 копии

Откако во пролетта 2020 година се најде во епицентарот на пандмеијата и потоа со месеци покажуваше крајна внимателност кон коронавирусот, Њујорк денеска укина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Епидемиологот Предраг Кон изјави дека 21 јуни, денот по кој треба да се дозволат поголемите собири на фестивали и прослави во Србија не е фиксен, јави ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Од почетокот на вакцинацијата против коронавирус, пред шест месеци, во светот се дадени нешто повеќе од милијарда и пол дози, од кои скоро 60 проценти во Кина, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот парламент вчера донел одлука денеска за разрешување на министерот за здравство, Максим Степанов, поради неуспехот на кампањата за вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинските пратеници денеска изгласаа смена на министерот за здравство Максим Степанов поради неуспешната кампања за вакцинација против Ковид-19 и неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 161 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска почнува исплата на 30+30 евра државна помош во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: