Од денеска почнува исплата на 30+30 евра државна помош во Србија

9 копии

Откако во пролетта 2020 година се најде во епицентарот на пандмеијата и потоа со месеци покажуваше крајна внимателност кон коронавирусот, Њујорк денеска укина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Епидемиологот Предраг Кон изјави дека 21 јуни, денот по кој треба да се дозволат поголемите собири на фестивали и прослави во Србија не е фиксен, јави ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Од почетокот на вакцинацијата против коронавирус, пред шест месеци, во светот се дадени нешто повеќе од милијарда и пол дози, од кои скоро 60 проценти во Кина, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот парламент вчера донел одлука денеска за разрешување на министерот за здравство, Максим Степанов, поради неуспехот на кампањата за вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинските пратеници денеска изгласаа смена на министерот за здравство Максим Степанов поради неуспешната кампања за вакцинација против Ковид-19 и неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска почнува исплата на 30+30 евра државна помош во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: