Рау: ЕУ нема заеднички став за Западен Балкан


Не чекаме да дојде септември за да разговараме ние и сега разговараме со Бугарија, вели премиерот Зоран Заев во емисијата „Утрински брифинг“ тој истакна дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев е уверен дека Европа го чувствува проблемот и обврската дека конечно мора да направи исчекор и оти Северна Македонија, која чека 16 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, телефонски разговараа за европската интеграција на земјите од Западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев смета дека проблемот со бугарија е смешен. Вели дека се надева дека и покрај тоа што таму има техничка Влада, ќе успеат да најдат решение, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Бугарија, Румен Радев и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис одржаа телефонски разговор за европските интеграции на Западен Балкан, како и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев објави дека португалското претседателство на ЕУ разработува цела една стратегија со која ќе настапи во наредната недела пред Софија и пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Не се откажувам од изнаоѓање на решение со Бугарија, бидејќи нема што друго да правиме. Европската Унија нема алтернатива. Ние продолжуваме да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со лидерите на ЕУ зборувавме за Западен Балкан и перспективите. „Кабаетлукот“ на Европската Унија е недвојбен, јасно е, постои и голем е и се градат стратегии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 425 | | | веќе видена

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 432 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 125 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рау: ЕУ нема заеднички став за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: