Кои се вашите права доколку работите прекувремено?


9 копии

 Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска грижа за образованието и наставниот кадар.  Самостојниот синдикат за образование за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новиот Колективен договор вработените во високото образование од септември добиваат за 10 проценти повисоки плати, велат од СДСМ преку соопштение. „Владата ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Со Колективниот договор веќе од септември, вработените во високото образование ќе добијат покачување на платите за 10 отсто, а ќе им биде исплаќан и минат труд ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ, Бисера Костадинова Стојчевска, порача дека Владата продолжува со вистинска грижа за образованието и наставниот кадар. Како што на ...
| | веќе видена | слични

Покрај жалбите на автори на учебници за тоа дека за нивниот труд им се наплаќа во повеќе рати и тоа е процес кој трае со години, од МОН за „Слободен печат“, ...
| | веќе видена | слични

За првпат е потпишан Колективен договор меѓу Министерството за образование и Самостојниот синдикат за образование и наука на кој се приклучи и Независниот ...
| | веќе видена | слични

Авторите на учебници за средно образование во земјава се соочуваат со големи проблеми додека книгата го помине целиот процес на печатење, рецензија и ...
| | веќе видена | слични

Согласно Законот за работни односи имате право на платен годишен одмор од најмалку 20 и најмногу 26 работни дена. Според Законот годишниот одмор може да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се вашите права доколку работите прекувремено?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: