Обновени санитарните јазли во основното училиште „11 Октомври“ во Скопје

Заврши реконструкцијата на санитарните јазли во основното училипте „11 Октомври“ во Скопје. Активноста започна уште минатата година и одевме постепено бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што родителите од иницијативата „Учебници и настава мора да има“ инсистираат на тоа учениците што побргу да се вратат во училишните клупи, а и без ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

 Шест дена подоцна ќе бидат тестирани и за вториот екстерен испит кој е изборен. Откако минатата година матурата не беше организирана поради пандемијата, ...
| | веќе видена | слични

Оваа учебна година за државната матура се имаат пријавено 15294 матуранти. Од нив 7050 од гимназиско образование, 7983 од средно стручно образование и 261 од ...
| | веќе видена | слични

Jасно дефинирани правила предвидува Протоколот за заштита на учениците во услови на пандемија, во деновите кога ќе полагаат испити во матичните средни училишта ...
| | веќе видена | слични

„Јас во моето училиште немам ниту еден гига интернет. А, што е најважно струјата е од 1946 година. Тоа е монофазна струја“ вели Зини Јусуфи, раководител на ...
| | веќе видена | слични

Државниот испитен центар кој го организира полагањето на државната матура ги објави термините за полагање на испитите, со тоа што поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обновени санитарните јазли во основното училиште „11 Октомври“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: