Бектеши: За рестораните ќе каже Комисијата за заразни болести


2 копии

Ако продолжи трендот на намалување на бројот на новозаболени, можно е од јуни да се одобри барањето на угостителите за организирање свадби и прослави, но под ...
| | веќе видена | слични

Потешката форма на болеста предизвикана од ковид-19, како и смртноста се поврзани со хроничните болести, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новодијагностицирани случаи со корона вирусот навистина е мал и тоа се чувствува по притисокот во болниците. Огромен број на ковид-центри се вратени ...
| | веќе видена | слични

Претставници на над 1.300 музичари и членови на шест сродни музички здруженија, денеска повторно реагираа и најавија протест за наредната среда, бидејќи власта ...
| | веќе видена | слични

Капацитетот на исполнетост во болниците ширум државата е меѓу 20-30%, што е значително намалување на притисокот врз болниците. Голем број на ковид центрите се ...
| | веќе видена | слични

Бележиме значително намалување на притисокот врз болниците кај нас и во регионот, капацитетот на исполнетост во болниците ширум државата е некаде помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: За рестораните ќе каже Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: