ЕК очекува поголем економски раст од предвиденото во ЕУ

3 копии

„Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од Ковид-19 и перспективи во посткризниот период“ е тема на првата научна конференција што ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Трошоците за живот во земјава растат. Во маркетите и на пазарите цените од ден во ден одат во нагорна линија. Граѓаните велат животот станува се поскап, се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поврзаноста со квалитетна инфраструктура со другите земји од регионот е многу битен фактор, особено во периодот кога нашите компании ќе треба да ги вратат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Со инвестиции во технолошки развој, иновации, знаење и маркетинг значително може да се зголеми извозот како двигател на економскиот раст, објаснуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 777 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК очекува поголем економски раст од предвиденото во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: