Заев: Широко ги отвораме вратите на Северна Македонија за шпанските инвеститори


Со состанок во Шпанската конфедерација на бизнис организации (CEOE), премиерот Зоран Заев денеска ја започна работната посета на Кралството Шпанија, во рамките ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета, денеска во Љубљана оствари средба со премиерот на Словенија, Јанез Јанша. Шефот на албанската држава односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на процесот Брдо – Бриони, во Брдо кај Крањ, денеска се сретна со претседателката на Република Косово, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорката на Македонија во Косово, Шпреса Јусуфи на денешната средба со потпретседателот на косовската Влада задолжен за евроинтеграции, развој и дијалог, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски упати честитки до претседателката Османи за стапувањето на функцијата и изрази подготвеност за засилена соработка на највисоко ниво ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Остануваме посветени на реформската агенда, со посебен фокус на европските приоритети. Продолжуваме и со активностите за унапредување на добрососедските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари видео средба со министерот за надворешни работи на Чешката Република, Јакуб Кулханек, прва средба по ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 507 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 133 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Широко ги отвораме вратите на Северна Македонија за шпанските инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: