Пробиен па вратен „Твитер“ профилот на Владата, објавени твитови за криптовалутата „Dogecoin“

Вчера попладнето, официјалниот „Твитер“ профил на Владата беше пробиен, а профилот беше преименуван во „Тесла“ – според името на компанијата за електрични ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации, моменталната вредност на биткоинот е 31 400 американски долари. По најновите турбуленции на пазарот на криптовалути, се очекува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Имитаторите на Илона Маск заработија милиони од крипто-измама. Измамниците преправајќи се дека се Елон Маск заработиле повеќе од два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронаоѓачот Илон Маск е трет на листата најбогати луѓе во светот. Состојбата на Маск се смени на полошо во услови на пад на вредноста на акциите на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Најпопуларната криптовалута во светот, биткоинот, порасна за околу 0,29 проценти, а утрово се тргуваше по цена од 44.956 долари. Во последните 24 часа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 431 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 111 | | | веќе видена

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 299 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 268 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска на протестот пред Министерството за надворешни работи ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Никола ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиен па вратен „Твитер“ профилот на Владата, објавени твитови за криптовалутата „Dogecoin“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: