Пролетен замор или сериозни болести ?!


Метеропатијата (прифатлив е и зборот метеопатија) е сериозно нарушување на кое никогаш не му се обрнува доволно внимание. Лицата кои страдаат од неа имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колку повеќе луѓе се вакцинираат ширум светот, толку повеќе информации пристигнуваат за нуспојавите, без оглед на тоа која вакцина ја примиле. Некои од луѓето ...
| | веќе видена | слични

Индија во моментов е најпогодена од коронавирусот, а лекарите од Бенгалуру (Карнатака, Индија) веруваат дека откриле неколку нови симптоми на инфекцијата, кои ...
| | веќе видена | слични

Околу 60 отсто од пациентите коишто прележале Ковид-19 дури и половина година по оздравувањето имаат најмалку еден од овие симптоми - умор, болка или отежнато ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пролетен замор или сериозни болести ?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: