Прекинати сите летови во Тел Авив по ракетниот напад на Хамас


7 копии

Израелската армија денеска соопшти дека го „неутрализирала“ широкиот систем од подземни тунели, ископан од милитантите на Хамас во Појасот Газа, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Судирите на Блискиот исток меѓу Израел и Хамас во Газа траат повеќе од една недела. Бројот на жртви се зголемува секој ден, а меѓународната заедница нема ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) соопштија дека нивните борбени авиони уништиле повеќе од 90 километри тунели што го сочинуваат подземниот систем познат како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема мир на Блискиот Исток. Нови воздушни напади на Израел врз Газа, a Хамас возврати со пукање во воздушните бази. Израел тврди дека разговорот за прекин на ...
| | веќе видена | слични

Во телевизиски говор, Абас објави дека Палестинците „нема да се двоумат да ги гонат оние што ги вршат овие злосторства пред меѓународните судови". Тој е на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15.00 часот ќе закаже ...
сите 402 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 528 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 664 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекинати сите летови во Тел Авив по ракетниот напад на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: