Не можев ни да замислам како изгледа кога љубовта ќе ти стане професиjа

Низа меѓународни награди, блескави критики од престижните „Вашингтон пост“, „Класикал гитар магазин“ од Лос Анџелес, „Дејли њуз“… Одзивот на публиката и дома ...
| | веќе видена | слични

Габриел Бјанко, француски класичен гитарист Признаен како еден од најдобрите денешни класични гитаристи, Габриел Бјанко од Франција ги има освоено првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овој четврток во 20 часот, со концертот насловен „Данте“, Филхармонија ја заокружува оваа концертна сезона. На последниот концерт во официјалниот дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дуо Дениција“ гости на фестивалот „Тремоло“ Анастасија Милеска (р. 1996 година) и Александар Андријевски (р. 1995 година) веќе две години активно настапуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На програмата се Концертот за кларинет и виола оп. 88 од Брух и симфонијата бр. 4 – „Италијанска“ од Менделсон. Солисти се Здравко Ангелов (кларинет) и Илза ...
| | веќе видена | слични

По благото попуштање на мерките за преценција и заштита од Ковид-19, Филхармонија ја продолжува серијата на концерти од годинешната програма. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не можев ни да замислам како изгледа кога љубовта ќе ти стане професиjа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: