САД: Го поздравуваме напредокот на С. Македонија и во јуни очекуваме отворање на преговорите за пристапување во ЕУ

Соединетите држави се посветени на поддршката на земјите од Западен Балкан на нивниот пат кон европска интеграција и членство во европски и евро-атлантски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По прогласувањето на поранешниот албански претседател, демократот Сали Бериша, за персона нон грата од страна на САД, заедно со неговото семејство реагираа ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на САД да го прогласи персона нон грата заедно со семејството, доцна попладнето реагираше поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Државниот секретар на САД, Антони Бликен, вели дека тој јавно изјавува дека Бериша и неговото семејство нема право да влезат во САД. Тој вели дека постапките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Го поздравуваме напредокот на С. Македонија и во јуни очекуваме отворање на преговорите за пристапување во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: