Народна банка проектираше раст на странските директни инвестиции

„Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од Ковид-19 и перспективи во посткризниот период” е тема на првата научна конференција што ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ќе се кратат непродуктивните расходи, институциите кои не ги потрошиле парите за капитални проекти, ќе останат без нив. Ќе преживеат веќе започнатите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и дел од тимот на Народната банка одржаа конструктивна работна средба со претставници на Независната угостителска комора ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Народната банка објави дека кај стапката на инфлација е направена умерена нагорна ревизија за 2021 година во однос на октомвриските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Оваа криза се разликува по тоа што беше обезбедена фискална поддршка од невидени размери, a кога се обезбедува толку голем фискален ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Народната банка вчера ги објави најновите макроекономски проекции според кои во 2021 и 2022 полека се очекува закрепнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 248 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка проектираше раст на странските директни инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: