КИНЕСКИ ЗАЕМИ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН: Колку изнесуваат во Македонија?

Време зa читање: 4 минути Загадувањето на воздухот и натаму е водечки фактор на ризикот за животната средина придонесувајќи на вкупниот број смртни случаи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на воздухот и понатаму останува водечки фактор на ризик за животната средина придонесувајќи на вкупниот број смртни случаи и инвалидитет во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 100 градови во светот најранливи на еколошки опасности, сите освен еден се во Азија, а четири петтини се во Индија или Кина, според проценка на ризик. Низ ...
| | веќе видена | слични

Балканските дипломати велат дека целиот регион е едногласен во поддршката на работата на оваа корпорација, и нејзината улога со конкретни проекти во регионот ...
| | веќе видена | слични

Анкета во која учествувале 800 градови покажува дека скоро 43 отсто од градовите немаат планови за адаптација од влијанието на глобалното затоплување, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на ...
сите 545 | | | веќе видена

Управата за хидрометеорологија во денешното актуелно предупредување наведува дека и денеска Македонија е изложена на топол бран. -Продолжува периодот на ...
сите 390 | | | веќе видена

Шефот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Белград, д -р Маријан Ивануша, посочи дека најдобрата заштита од коронавирус е ...
сите 449 | | | веќе видена

Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. Непочитување ...
сите 128 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНЕСКИ ЗАЕМИ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН: Колку изнесуваат во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: