Заев и порача на ЕУ да си ги исполни ветувањата, а што порачуваат пак од унијата?


Сумирајќи ја дводневната посета на Брисел, каде што се состана со највисоките претставници на европската администрација, премиерот Зоран Заев, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев се осврна и на заедничката работна вечера во Брисел со потпретседателот на Европската комисија и висок претставник за безбедносна и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев е уверен дека Европа го чувствува проблемот и обврската дека конечно мора да направи исчекор и оти Северна Македонија, која чека 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот премиер Зоран Заев, во интервјуто кое го даде за „Политико“, со остар тон упати критички пораки до Европската унија. Заев порачува, но и ја ...
| | веќе видена | слични

Вечерата што ја организираше шефот на европската дипломатија Жозеп Борел од страна на шефот на Владата на Косово беше оценета како добра можност да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Европскиот Совет, по средбата со премиерот Заев, не сакаше да одреди датум за отворање на преговорите меѓу земјава и ЕУ. Тој беше воздржан ...
| | веќе видена | слични

Унијата подготвува повеќе идеи како Македонија да добие датум за првата меѓувладина конференција на јунскиот самит. Задоволен од средбата со првиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Брисел се сретна со претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел. Двајцата соговорници на средбата се согласија ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер изрази уверување дека првиот човек на советот Мишел има разбирање и волја за некакво поместување во однос на Македонија на претстојниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 617 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и порача на ЕУ да си ги исполни ветувањата, а што порачуваат пак од унијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: