Адвокати во САД го повикаа Facebook да се откаже од детскиот Instagram

7 копии

Вирологот Марк Ван Ранст, еден од најистакнатите членови на експертските групи за Ковид-19 во Белгија, се наоѓа на безбедно место додека полицијата трага по ...
| | веќе видена | слични

Овозможувањето на вакцинирање на луѓе против ковид е најбезбеден начин да се спасат животи за време на пандемијата. И покрај ова, голем процент од луѓето ширум ...
| | веќе видена | слични

Русија се закани дека може да го забави сообраќајот за платформите Фејсбук и Јутјуб, како што тоа го стори пред два месеци со Твитер, ако двете компании не ги ...
| | веќе видена | слични

Русија го забави Твитер на 10 март поради одбивањето да избрише одредена содржина, а Роскомнадзор се закани дека целосно ќе ја блокира социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да отворите сметка на Инстаграм, моментално морате да имате најмалку 13 години. Но, се чини дека Марк Зукенберг и неговиот тим почнуваат да развиваат ...
| | веќе видена | слични

Следниот пат кога ќе сакате да споделите текст кој не сте го отвориле, Фејсбук ќе ве предупредува да размислите уште еднаш. Компанијата соопшти дека почнувајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокати во САД го повикаа Facebook да се откаже од детскиот Instagram

Од:
До кого (е-маил):
Порака: