Уделот на американскиот долар падна на најниско ниво во последните 25 години

Време зa читање: 2 минути Учеството на резервите на американскиот долар што ги држат централните банки падна на 59 проценти и е најниско ниво во последните 25 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бахамите се првата земја во светот чија централна банка им одобри употреба на дигитална национална валута на сите нејзини граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Народната банка вчера ги објави најновите макроекономски проекции според кои во 2021 и 2022 полека се очекува закрепнување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 199 | | | веќе видена

Со Извршна наредба на претседателот на САД Џо Бајден вчера се прошири опсегот на вонредни мерки за регионот на Западен Балкан, што опфаќа и замрзнување на ...
сите 195 | | | веќе видена

Стефан Ристовски за српскиот медиум „Република“ се пожали дека не можат да видат ништо друго освен хотелот, но се трудат да ја одржат атмосферата на највисоко ...
сите 235 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 119 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 134 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади, порача владејачкиот СДСМ.„Едвај ...
сите 185 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уделот на американскиот долар падна на најниско ниво во последните 25 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: